ošetření kvalitních 
travních povrchů

Automatická 
závlaha

Závlaha patří v naší klimatické oblasti mezi nezbytná ošetření kvalitních travních povrchů.
Závlaha trávníku

Požadavky trávníku

Nejlepším zdrojem vody je voda dešťová, ve většině případů vyhovuje kvalitou a vhodnou teplotou. Nevýhodou je její nerovnoměrný přísun. Voda z vodovodního řadu obsahuje chlor a je poměrně studená. Ideální je tedy si na pozemku zajistit „skladování“ dešťové vody v jímce a vodu z řadu využít jen na dopouštění v obdobích sucha.

Nezastupitelnou roli hraje závlaha zejména po výsevu či pokládce travních koberců, kdy je nezbytné zalévat častěji a v menších dávkách. Po dostatečném přikořenění je však pro zdárný vývoj travního porostu výhodnější zalévat méně často, ale ve větších dávkách. Takto se vláha dostane do hlubších půdních vrstev a podporuje se tak i lepší vývoj kořenového systému.

Kapková závlaha

Součástí automatického závlahového systému celé zahrady (s využitím stejných zdrojů vody) bývá i zavlažování výsadeb (záhonů) - tzv. kapková závlaha.
Je založena na úsporném dávkování vody, které je cílené pro každou rostlinu. Systém umožňuje vodou zavlažovat pouze kořeny rostlin či oblast kolem nich. Díky této metodě se zabrání zbytečnému vypařování vody a je prokázáno, že dojde k úspoře až dvou třetin klasické zálivky. Je možné individuální nastavení závlahy pro různé typy pěstovaných plodin.
Kapkovou závlahu tvoří rozvod tenkých perforovaných hadiček (položených na povrchu půdy) s velkým množstvím aplikátorů, kterými mohou být kapkovače, mikropostřikovače, rosiče a další. Na rodinných zahradách bývá rozvod vody umístěn pod mulčovací kůru nebo fólii, která pak ještě zamezuje odpar aplikované zálivky.

Šetří vodu

Díky správnému rozmístění postřikovačů a prvků kapkové závlahy se výrazně zvýší efektivita zalévání.

Snižuje náklady

Množství vody je možné přesně dávkovat tak, aby byla plně využita, nedochází k plýtvání ani k přebytečnému odtoku vody. Snižují se tak i náklady na provoz.

Spotřeba vody

Průměrná spotřeba vody trávníkem je 4 litry/ m2/den.
NÁVRH a VLASTNÍ ŘEŠENÍ

Automatický závlahový systém

Efektivním a uživatelsky jednoduchým řešením jsou automatické závlahové systémy. Jsou sice nákladnější a vyžadují přesný návrh dle konkrétních podmínek, ale po realizaci zajišťují správnou dávku a rozmístění závlahové vody.
Zavlažovací systém se skládá z pod zemí ukrytých trubek, na kterém jsou osazeny výsuvné postřikovače.
Po otevření přívodu vody pomocí elektromagnetického ventilu dojde k vysunutí postřikovačů vlivem tlaku vody a k rozprašování vody na plochu.
Po skončení se postřikovač opět vrátí do výchozí polohy, nic nebrání sečení trávy či užívání zahrady.
Automatický závlahový systém vám pomáhá udržet trávník a ostatní zelené plochy v zahradě ve skvělé kondici.

Zalévání zahrad bez starostí! Nový e-shop s Automatickými zavlažovacími systémy. 

Rádi bychom vás informovali, že jsme právě spustili náš nový e-shop!Nyní máte možnost objednat si Automatické zavlažovací systémy přímo online, snadno a rychle. Prozkoumejte naši širokou škálu produktů a vyberte ten nejlepší systém pro vaši zahradu.
kontakt

Máte zájem o návrh automatické závlahy?

Cenu služeb určují konkrétní podmínky na Vaší zahradě. Kontaktujte nás nejlépe telefonicky nebo emailem.
Provozovna
GRENEX s.r.o.
Stratov 66, 289 22, Stratov
Prodej a pokládka travních koberců a realizace zahrad na míru. 
GDPR - Podmínky ochrany osobních údajů
Sídlo firmy
GRENEX s.r.o.
Vídeňská 340, 252 50 Vestec
IČ: 26714728
DIČ: CZ26714728
© 2024 GRENEX s.r.o.,Vestec u Prahy. Všechna práva vyhrazena
envelopephone-handsetmap-markerarrow-right-circle