mechanické ošetřování
trávníku

Vertikutace, aerifikace, pískování, topdressing

K dalším zásahům, které se provádějí během vegetace, patří mechanické ošetřování trávníků, z nichž nejčastější je provzdušňování půdy a prořezávání nadzemních částí trávníku.
MECHANICKÉ OŠETŘOVÁNÍ

Vertikutace

Vertikutace (vertikální řez neboli prořezávání trávníku) odstraňuje zplstnatělé a suché zbytky trávy, plevele a mechu a zároveň povrchově prořezává vrchní vrstvu půdy. Tím se zlepší příjem vzduchu, živin i vláhy, což umožňuje růst nových odnoží trav a celkové omlazení trávníku. Vyčesáním stařiny se omezí rozvoj houbových chorob, protože odumřelá hmota je živným substrátem pro jejich rozvoj. Vertikutace omezuje i růst dvouděložných plevelů, zejména těch s listovými růžicemi.

Proti chorobám

Omezí rozvoj houbových chorob

Lepší růst trávy

Zajistíte trávníku více vzduchu, živin a vody, které podporují růst trávy.
MECHANICKÉ OŠETŘOVÁNÍ

Aerifikace

Aerifikaci (neboli provzdušnění) provádíme především na zhutnělých půdách pro lepší přístup vzduchu, živin a vody do půdního profilu. Tím podpoříme růst kořenů a zdravý vývoj trávníku. K dispozici jsou duté nebo plné hroty, které se vpichují podle potřeby do různých hloubek trávníku. Tuto operaci většinou doplňujeme pískováním, které potlačuje tvorbu travní plsti a může i dorovnávat povrch trávníku. Tvorbu plsti lze omezit i postřiky různými preparáty.
Kontaktujte nás
MECHANICKÉ OŠETŘOVÁNÍ

Pískování

Pískování slouží k zaplnění otvorů po aerifikaci a k dorovnání menších terénních nerovností. Dochází tím i k vylehčení vegetační vrstvy a lepšímu rozložení organických zbytků. Tím omezíme rozvoj houbových chorob. Používá se pokud možno tříděný ostrohranný křemičitý písek s minimálním podílem jílovitých částic.
MECHANICKÉ OŠETŘOVÁNÍ

Topdressing

trávník se potahuje slabou vrstvičkou substrátu, který zakryje odhalené odnožovací uzliny trav po vertikutaci, nadzemní výhonky trav a případně zakryjí doseté osivo. Na větších plochách se používají specializované stroje, na menších plochách lze rozhodit manuálně.
Kontaktujte nás
kontakt

Máte zájem o naše služby?

Cenu služeb určují konkrétní podmínky na Vaší zahradě. Kontaktujte nás nejlépe telefonicky nebo emailem.
Prodej a pokládka travních koberců a realizace zahrad na míru. 
GDPR - Podmínky ochrany osobních údajů
Sídlo firmy
GRENEX s.r.o.
Vídeňská 340, 252 50 Vestec
IČ: 26714728
DIČ: CZ26714728
© 2024 GRENEX s.r.o.,Vestec u Prahy. Všechna práva vyhrazena
envelopephone-handsetmap-markerarrow-right