Robotické sekačky Sileno

Robotické sekačky

Automatické sekačky pro pravidelnou a dlouhodobou údržbu trávníku.
jak to funguje

Princip fungování robotické sekačky

Robotická sekačka není vybavena žádným sběrným košem. Trávu nesbírá, ale v častých intervalech zastřihává o pár milimetrů. Jde vlastně o tzv. mulčování, kdy je posekaná tráva rozsekána na co nejmenší částečky a rozmetána po trávníku. Přístroj se pohybuje náhodným způsobem a mění směr, aby se předešlo nevzhledným cestičkám.

Orientaci sekačky v prostoru (aby sekačka nevyjela z určené plochy) zajišťuje hraniční drát neboli obvodový vodič. Tvoří smyčku od nabíjecí stanice kolem zahrady a zase zpět. Některé modely jsou bez obvodového vodiče. V prostoru se orientují podle referenční stanice, kterou umístíte na svou zahradu, a satelitů. Využívají systém GPS. Automatické sekačky samy rozpoznají, že dochází baterie a bez cizího přičinění zajedou do nabíjecí stanice. Ta se spustí a baterii dobije. Poté sekačka opět vyjíždí na zahradu a seká trávu. Tento proces se opakuje do té doby, dokud neposeká požadovanou plochu.

Parametry výběru robotické sekačky:

Robotické sekačky slouží pro pravidelné sečení a udržování travnatých ploch, nikoliv pro jednorázové posekání přerostlé trávy jednou za několik dnů až týdnů.
Plocha – velikost trávníku
Svažitost terénu
Výdrž na jedno nabití
Členitost terénu
Výška sečení trávy
Hlučnost
Funkce a ovládání – bezpečnostní senzory, senzor deště a mrazu, senzor zajištění proti krádeži, ovládání přes Bluetooth nebo prostřednictvím aplikace.

Profesionální instalace

Provádíme profesionální instalaci robotických sekaček značek Gardena a Husqvarna. 

Německá značka Gardena nabízí cenově dostupné robotické sekačky řady Sileno, které se vyznačují nízkou hlučností a sečenou plochou 250–1500 m2. Lze je řídit dálkovým ovládáním nebo jsou vybaveny dvěma druhy chytré technologie – Bluetooth (ovládání ze vzdálenosti 10 m) a Smart (okamžité ovládání odkudkoli). Sekačky si poradí i ve svažitém terénu, v závislosti na modelu je povolený sklon 25–35 %. 

Robotické sekačky Husqvarna se řadí do vyšší cenové kategorie. Odpovídá tomu ale jak kvalita, tak funkce. V nabídce jsou menší sekačky na plochu do 600 m2, ale i velké modely na plochu až 5000 m2. Kromě klasických sekaček s obvodovým drátem nabízí i sekačky s GPS naváděním, některé modely mohou pracovat na vyšším sklonu.

Pravidelná údržba a zimní servis

Nabízíme pravidelnou údržbu (vyčištění, ostření nožů, kontrola a namazání koleček) nebo zimní údržbu, kdy sekačku připravíme na novou sezónu a uskladníme přes zimu. Robotické sekačky jsou vhodné pouze na upravovaný trávník, na vysokou trávu nebo drnovitý trávník se nehodí.
Robotické sekačky slouží pro pravidelné sečení a udržování travnatých ploch, nikoliv pro jednorázové posekání přerostlé trávy jednou za několik dnů až týdnů.
Komfort při sečení
Precizní zastřižení trávníku
Plně automatický provoz
Tichý provoz
Snadné ovládání

Nový E-SHOP je tu, objednejte si robotické sekačky

Rádi bychom vás informovali, že jsme právě spustili náš nový e-shop! Teď můžete jednoduše a pohodlně objednat Robotické sekačky přímo z pohodlí vašeho domova. Prozkoumejte naši širokou nabídku a vyberte si ten nejlepší model, který vám usnadní údržbu vašeho trávníku.
kontakt

Máte zájem o naše služby?

Cenu služeb určují konkrétní podmínky na Vaší zahradě. Kontaktujte nás nejlépe telefonicky nebo emailem.
PRODEJNÍ MÍSTO
GRENEX s.r.o.
Stratov 66, 289 22, Stratov
Prodej a pokládka travních koberců a realizace zahrad na míru. 
GDPR - Podmínky ochrany osobních údajů
Sídlo firmy
GRENEX s.r.o.
Vídeňská 340, 252 50 Vestec
IČ: 26714728
DIČ: CZ26714728
© 2024 GRENEX s.r.o.,Vestec u Prahy. Všechna práva vyhrazena
envelopephone-handsetmap-markerarrow-right-circle