Robotické sekačky Sileno

Robotické sekačky

Automatické sekačky pro pravidelnou a dlouhodobou údržbu trávníku.
jak to funguje

Princip fungování robotické sekačky

Robotická sekačka není vybavena žádným sběrným košem. Trávu nesbírá, ale v častých intervalech zastřihává o pár milimetrů. Jde vlastně o tzv. mulčování, kdy je posekaná tráva rozsekána na co nejmenší částečky a rozmetána po trávníku. Přístroj se pohybuje náhodným způsobem a mění směr, aby se předešlo nevzhledným cestičkám.

Orientaci sekačky v prostoru (aby sekačka nevyjela z určené plochy) zajišťuje hraniční drát neboli obvodový vodič. Tvoří smyčku od nabíjecí stanice kolem zahrady a zase zpět. Některé modely jsou bez obvodového vodiče. V prostoru se orientují podle referenční stanice, kterou umístíte na svou zahradu, a satelitů. Využívají systém GPS. Automatické sekačky samy rozpoznají, že dochází baterie a bez cizího přičinění zajedou do nabíjecí stanice. Ta se spustí a baterii dobije. Poté sekačka opět vyjíždí na zahradu a seká trávu. Tento proces se opakuje do té doby, dokud neposeká požadovanou plochu.

Parametry výběru robotické sekačky:

Robotické sekačky slouží pro pravidelné sečení a udržování travnatých ploch, nikoliv pro jednorázové posekání přerostlé trávy jednou za několik dnů až týdnů.
Plocha – velikost trávníku
Svažitost terénu
Výdrž na jedno nabití
Členitost terénu
Výška sečení trávy
Hlučnost
Funkce a ovládání – bezpečnostní senzory, senzor deště a mrazu, senzor zajištění proti krádeži, ovládání přes Bluetooth nebo prostřednictvím aplikace.

Profesionální instalace

Provádíme profesionální instalaci robotických sekaček značek Gardena a Husqvarna. 

Německá značka Gardena nabízí cenově dostupné robotické sekačky řady Sileno, které se vyznačují nízkou hlučností a sečenou plochou 250–1500 m2. Lze je řídit dálkovým ovládáním nebo jsou vybaveny dvěma druhy chytré technologie – Bluetooth (ovládání ze vzdálenosti 10 m) a Smart (okamžité ovládání odkudkoli). Sekačky si poradí i ve svažitém terénu, v závislosti na modelu je povolený sklon 25–35 %. 

Robotické sekačky Husqvarna se řadí do vyšší cenové kategorie. Odpovídá tomu ale jak kvalita, tak funkce. V nabídce jsou menší sekačky na plochu do 600 m2, ale i velké modely na plochu až 5000 m2. Kromě klasických sekaček s obvodovým drátem nabízí i sekačky s GPS naváděním, některé modely mohou pracovat na vyšším sklonu.

Pravidelná údržba a zimní servis

Nabízíme pravidelnou údržbu (vyčištění, ostření nožů, kontrola a namazání koleček) nebo zimní údržbu, kdy sekačku připravíme na novou sezónu a uskladníme přes zimu. Robotické sekačky jsou vhodné pouze na upravovaný trávník, na vysokou trávu nebo drnovitý trávník se nehodí.
Robotické sekačky slouží pro pravidelné sečení a udržování travnatých ploch, nikoliv pro jednorázové posekání přerostlé trávy jednou za několik dnů až týdnů.
Komfort při sečení
Precizní zastřižení trávníku
Plně automatický provoz
Tichý provoz
Snadné ovládání
kontakt

Máte zájem o naše služby?

Cenu služeb určují konkrétní podmínky na Vaší zahradě. Kontaktujte nás nejlépe telefonicky nebo emailem.
PRODEJNÍ MÍSTO
GRENEX s.r.o.
Stratov 66, 289 22, Stratov
Prodej a pokládka travních koberců a realizace zahrad na míru. 
GDPR - Podmínky ochrany osobních údajů
Sídlo firmy
GRENEX s.r.o.
Vídeňská 340, 252 50 Vestec
IČ: 26714728
DIČ: CZ26714728
© 2024 GRENEX s.r.o.,Vestec u Prahy. Všechna práva vyhrazena
envelopephone-handsetmap-markerarrow-right-circle