Základní setí a dosev 
trávníku

Výsev a dosev trávníku, osivo

Výsev nově zakládaných trávníků na malých i velkých plochách, dosev stávajících travnatých ploch. Používáme kvalitní travní směsi!
ZÁKLADNÍ SETÍ

Založení trávníku výsevem

Optimální termín pro výsev je duben nebo konec srpna/září. Na menších plochách zasíváme ručně rozhozem a zapravením osiva, na větších plochách secími stroji.

Provádíme základní setí trávníku na větších plochách:

Rekultivátorem Muratori

Provádí přípravu půdy i setí. Rekultivátor pracuje jako protiběžný rotavátor, který půdu přeseje a kameny nebo posklizňové zbytky uloží do spodní části půdního profilu. Do takto připravené půdy vysévá travní osivo, které mřížový válec v zadní části stroje zapraví do půdy. Po výsevu je vhodné povrch utužit válcem.

Diskovou sečkou Vredo

Nutná dobrá příprava půdy. Vždy je vhodné provádět výsev tzv. křížem, někdy i 3x. Vytváří ideální podmínky pro růst, a proto je možná výrazná úspora osiva.
Výsev za 2 měsíce
Výsev za 4 měsíce
Dosev

Oprava poškozeného trávníku

Dosevy trávníku se provádějí v případě prořídnutí např. po mechanickém poškození, po odumření rostlin napadených chorobami a škůdci, po odstranění plevelů nebo kde trávník při výsevu nevzešel.
Na menších plochách ručně rozhozem a zapravením osiva nebo malou mechanizací, na větších plochách diskovou sečkou Vredo (hřiště, fotbalová hřiště).
PRODEJ OSIVA

Barenbrug, Seed Service

Základem kvalitního trávníku jsou kvalitní travní směsi namíchané ze špičkových odrůd. Na základě několikaletých zkušeností v testování travních směsí různých firem a provenience se zaměřujeme na pěstování travních koberců z nejlepších, ověřených a vyzkoušených travních směsí. Rozhodnete-li se na části zahrady položit travní koberec a na části provést výsev, je to možné. Nabízíme k prodeji osivo, které používáme při výsevu na našich pěstebních plochách.  

Barenbrug

Jedním z výrobců osiva je holandská firma Barenbrug, která je jednou z největších mezinárodních společností v tomto oboru. Nabízí více než 300 kvalitních odrůd, které jsou výsledkem jedinečného a neustále probíhajícího výzkumu a vývoje po celém světě, ve všech klimatických pásmech.

Seed Service

Druhým naším dodavatelem je česká semenářská firma Seed Service, dodává nám osiva pro okrasné a hřišťové trávníky. S firmou Seed Service spolupracujeme i při zkoušení nových odrůd a směsí trav v našich klimatických podmínkách. Variety, které se osvědčí, budou použity při pěstování našich travních koberců. Dvě nové odrůdy z těchto polních pokusů jsou již zasety v našem hřišťovém trávníku.
Kvalitní travní směsi
Namíchané ze špičkových odrůd.
Testování travních odrůd
V našich klimatických podmínkách.

Nový E-SHOP je tu, Objevte širokou nabídku Travních směsí.

Rádi bychom vás informovali, že jsme právě spustili náš nový e-shop! Nyní můžete jednoduše a pohodlně objednat Travní směsi přímo online a začít pracovat na vytvoření vašeho vysněného trávníku.
kontakt

Máte zájem o naše služby?

Cenu služeb určují konkrétní podmínky na Vaší zahradě. Kontaktujte nás nejlépe telefonicky nebo emailem.
Prodej a pokládka travních koberců a realizace zahrad na míru. 
GDPR - Podmínky ochrany osobních údajů
Sídlo firmy
GRENEX s.r.o.
Vídeňská 340, 252 50 Vestec
IČ: 26714728
DIČ: CZ26714728
© 2024 GRENEX s.r.o.,Vestec u Prahy. Všechna práva vyhrazena
envelopephone-handsetmap-marker