PRODEJ TRAVNÍCH KOBERCŮ

Travní koberec je předpěstovaný trávník určený k okamžitému založení nového trávníku na jiném místě. Z trávníku vypěstovaného specializovanou odbornou zahradnickou firmou na pěstitelských plochách jsou jednotlivé pásy odříznuty slupovacím strojem, srolovány, naloženy na paletu (auto)  a dopraveny na místo realizace, kde se pokládají.

Koupí hotového trávníku v podobě travního koberce ušetříte spoustu práce a energie a výsledek bude minimálně tak dobrý, ne-li lepší, než po roce a půl pěstování z přímého výsevu na Vašem pozemku (kupujete travní koberec pěstovaný 12 - 18 měsíců). Navíc investice do vysetého trávníku, o jehož údržbu se stará profesionální zahradnická firma, bude za tu dobu srovnatelná. V případě "amatérského" pěstování trávníku pravděpodobně nedosáhnete stejné kvality, jakou má travní koberec.  


Barenbrug Park - rekreační (parkový) trávník

Modrý Profesionál - sportovní (hřišťový) trávník

Smaragd - okrasný, celoročně zelený trávník

Ve firmě Grenex pěstujeme trávníky parkové (rekreační), které mohou při vysoké úrovni údržby a nízkém stupni zatížení plnit i funkci reprezentační, a trávníky sportovní (hřišťové). Z pohledového hlediska je lze dělit na klasické svěže zelené a tmavě zelené, označované také jako Blue Grass. 

Parkové (rekreační) trávníky - plní estetickou a užitkovou funkci, slouží pro odpočinek a rekreační sportování, mají hustý drn a snáší střední zátěž. Tyto trávníky používáme v zahradách a parcích, veřejné zeleni, sídlištních plochách, okolo bazénů, koupališť apod. 

Sportovní (hřišťové) trávníky - především pro sportovní účely, jsou celoročně vysoce odolné vůči sešlapávání a rychle regenerují po poškození. Používají se na sportovních a silně zatěžovaných plochách u rodinných domů a na veřejných plochách. 

Travní koberec prodáváme v pásech šíře 40,5 cm a délce 165cm (1,5 pásu = 1 m2).

Hmotnost 1 m2 je 25 - 30 kg.