Nová - stálezelená travní směs

03.03.2021

Od letošního roku jsme do prodeje zařadily travní koberec Smaragd - z kostřavové travní směsi. Konkrétně se jedná o porost z kostřavy ovčí (80%, odrůda Borvina) a kostřavy červené krátce výběžkaté (20%, odrůda Reggae).

Vytváří velice jemný trávník okrasného charakteru s nízkým nárůstem hmoty, po většinu roku svěže zelený, odolný suchu i zastínění. Mezi její negativní vlastnosti však patří poměrně nízká odolnost k sešlapu. Z těchto důvodů je vhodná do míst dále od domu, která jsou již méně zatěžována, nebo tam, kde se počítá s provozem po cestičkách.

Kostřavy snáší i poměrně nižší výši sečení, ale při rozumné běžné výšce střihu lze očekávat sníženou potřebu živin i doplňkové závlahy.

K výrazným přednostem této směsi, která je v podstatě monokulturou kostřavy, je poměrně snadná regulace plevelů v porostu. Je tolerantní k nižším dávkám glyfosátů. Mezi povolené listové graminicidy do kostřav patří i postřiky s účinnou látkou quiazafop-p-ethyl (obsahuje např. Targa), které v porostu velmi dobře regulují i velmi obtížné plevele.

Věříme, že si nově zařazenou směs pro její jedinečnost oblíbíte a stane se tak pevnou součástí Vašich úprav.