Ověřování nových odrůd trav firmy Seed Service na pozemcích firmy Grenex

Globalizace zasáhla i trh s travními osivy. Řada firem dováží do naší republiky mnoho nových odrůd trav pro trávníkové použití, které ve své domovině patří často ke špičce, ale otázka zní, zda jsou vhodné i pro naše podmínky. Víme, jak splňují naše estetické požadavky, jak jsou odolné proti chorobám v našich klimatických podmínkách a jak se chovají v různých směsích? To jsou pouze některé z mnoha otázek, na které je třeba odpovědět před zařazením do portfolia pěstovaných odrůd.

Více o ověřování odrůd trav firmy Seed Service čtěte zde...

Regulace ježatky kuří nohy a dalších teplomilných plevelných trav v trávnících

Při pěstování trávníků i travních koberců se můžeme setkávat s více druhy plevelů. Jedním z nich jsou i plevelné teplomilné rostliny.

Ježatka kuří noha a další plevelné teplomilné rostliny (rosička krvavá, béry, …) patří k takzvaným C4 rostlinám, které klíčí v nižších či středních polohách ze semen koncem dubna až začátkem května, během léta při vysoké teplotě a oslunění velmi rychle rostou i při snížené dostupnosti vody a na podzim při poklesu teplot pod 10 stupňů Celsia z porostu ustupují.

Více o regulaci ježatky kuří nohy a dalších plevelů čtěte zde...

Zahradní nářadí z hobbycentrum.cz vás nezklame

Chystáte rozsáhlejší investici do své zahrady? Naše travní koberce vám poskytnou příjemný prostor pro letní grilovačku i bezpečné skotačení vašich dětí. Upravený trávník navíc působí i výrazným estetickým dojmem, čímž dá vyniknout kráse vašeho domu či chalupy. Abyste si však pobyt na zahradě skutečně užili, potřebujete kvalitní vybavení. A pro údržbu trávníků, keřů a záhonků jakbysmet.

Více o zahradním nářadí z Hobbycentra čtěte zde...


Mapa stránek
Powered by Aston